Pompy ciepła

EUCERT_certification_logo_EN

W dziedzinie instalowania pomp ciepła możemy się poszczycić szczególnymi osiągnięciami. Zainstalowaliśmy od 2003 roku kilkaset pomp ciepła – gruntowych, powietrznych, wentylacyjnych, woda-woda czy na bazie ciepła technologicznego. Mapa realizacji znajduje się pod tym linkiem : MAPA
Mamy na swoim koncie współpracę z jednostkami naukowymi czego wynikiem jest kilka zgłoszonych opracowań patentowych.Posiadamy EHPA – Q, – znak jakości nadawany instalatorom przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA), poświadczający wymagane doświadczenie w montażu pomp ciepła oraz odbycie szkolenia i otrzymanie pozytywnego wyniku egzaminu w ramach Europejskiego Systemu Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła (EUCERT). Współpracujemy z firmami specjalizującymi się w wykonywaniu kolektorów pionowych dla pomp ciepła, co pozwala nam świadczyć te usługi na wysokim poziomie jakości i bez fałszywych oszczędności kosztem tak naprawdę Klienta, mając do dyspozycji wiertnie potrafiące realizować usługi w każdych warunkach gruntowych, w tym również w skałach.

W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła następujących producentów :

Szwedzkiego producenta NIBE

Niemieckiego producenta VIESSMANN

Austriackiego producenta HELIOTERM

Duńskiego producenta DANFOSS

Niemieckiego producenta AlphaInnoTec

Działanie pompy ciepła

System z pompą ciepła to bardzo zależne od siebie trzy obiegi (kolektor gruntowy – moduł chłodniczy – system grzewczy), które można porównać do trzech kół zębatych. Gdy jedno z nich się zatrzyma, przestanie pracować cały system.

Pierwszy obieg to dolne źródło czyli kolektor gruntowy, sonda pionowa lub woda gruntowa. Odebrane z ziemi ciepło transportujemy do pompy ciepła. Posługując się schematem, dostarczamy do pompy ciepła czynnik o statystycznej / średniej temperaturze 0°C. Jest ona wystarczająca, aby w wymienniku płytowym (parownik) odparował czynnik obiegu drugiego, tzn. czynnik chłodniczy w module chłodniczym. Czynnik chłodniczy już w postaci gazowej jest następnie sprężany przez sprężarkę. Gwałtownemu wzrostowi ciśnienia towarzyszy znaczny przyrost temperatury, gaz za sprężarką może osiągnąć temperaturę nawet 90°C. W postaci przegrzanej pary czynnik chłodniczy wpływa do kolejnego wymiennika (skraplacz), w którym następuje wymiana ciepła do obiegu trzeciego – systemu grzewczego (woda grzewcza). W skraplaczu gaz ulega skropleniu i w postaci ciekłej dopływa do zaworu rozprężnego, w którym następuje redukcja ciśnienia, a wraz z nim temperatury. Ochłodzony czynnik chłodniczy po raz kolejny wpływa do parownika zamykając cykl pracy.